התקשרו אלינולעמוד הפייסבוקדואל

הכשרה מקצועית כאמצעי למלחמה בתאונות הדרכים

הכשרה מקצועית כאמצעי למלחמה בתאונות הדרכים

[19.7.2018, 16:30]

מאת אליה חבר

ביום חמישי 26/7/18 תתקיים בסניף עטרות של חברת אגד תעבורה בין השעות 9:00 בבוקר ל 14:00 יום הדרכה והכשרה של נהגי אגד תעבורה למען הפיכתם לנהגים מקצועים וביטיחותיים יותר.

מאחורי יוזמה מבורכת זו עומד ארגון נהגי האוטובוסים בישראל וכל זה למען שידרוג מעמדם של נהגי האוטובוסים בישראל והפיכת מעמד הנהג למכובד ומקצועי, וכן למען בטיחות הנוסעים ובטיחות הנהגים.

יוזמה זו היא אחת מהדרכים שיסייעו להגיע למטרה של הכרה מקצועית של הנהגים במדינת ישראל המטרה היא: הכרה מקצועית המתבטאת בשכר גבוה ובתנאים נוחים לנהג בישראל. הדרך להגיע למטרה זו היא מתן הכשרות לנהגים ומסלול מקצועי למען הפיכתם למקצועים ביותר .

אירגון נהגי האוטובוסים מקיים סדנאות וימי עיון שמומלץ על כל נהג אוטובוס/מעסיק המעריך את עבודתו להשתתף בהם וכן גם אימון סימולטור (קיימת אפשרות לשלב גם אימון במגרש החלקה) שבזכותו הנהג מקבל עוד לפני הרישיון ובשנותיו הראשונות כנהג עוצמה וחוויה לצד פתרונות של מקרים ותגובות למצבים בהם יתקל במהלך נסיעתו.

בסוף כל יום עיון וסדנא כל משתתף יקבל תעודה על השתתפותו בסדנא.

יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים ישראל גונן אומר לחדשות הנהגים: נהגי האוטובוסים החליטו שבטיחות הנוסעים ובטיחות הנהגים חשובים להם יותר מהכל, בעקבות כך ארגון נהגי האוטובוסים בישראל החליט להנגיש לכל נהג אוטובוס את ההכשרה המקצועית הטובה ביותר, שיש הן בפן העיוני והן בהכשרה מעשית.

תגובתו של גיל יעקב מארגון 15 דקות: "נהיגה בטוחה היא אינטרס משותף לנוסעים ולנהגים, במיוחד לאור ריבוי האתגרים בדרכים בישראל, כל מאמץ לשפר את בטיחות הנסיעה הוא בגדר הצלת חיים. אנחנו מקווים שמשרד התחבורה וחברות התחבורה הציבורית יאמצו את היוזמה המבורכת של ארגון הנהגים וישלבו את ההתנסות בשטח והתכנים בהדרכות לנהגים. לצד האימון וההכנה בשטח, חייבים לספק לנהגים תנאי עבודה שישפרו את התיפקוד ביומיום, כמו שעות עבודה סבירות, חדרי מנוחה בתחנות קצה מוסדרות, נתיבי תחבורה ציבורית ועלייה מכל הדלתות לנוסעים באוטובוסים העירוניים".

סימולטור