התקשרו אלינולעמוד הפייסבוקדואל

יום עיון והכשרה מקצועי לנציגי ועדי העובדים

יום עיון והכשרה מקצועי לנציגי ועדי העובדים

[14.10.2018, 10:30]

מאת אליה חבר

בשבוע שעבר יום רביעי (10.10.18) התקיים במרכז האירועים כפר המכביה (רמת גן),יום עיון והשתלמות לנהגי האוטובוסים בישראל תוך התמקדות בסיוע מעשי לחברי הוועדים החברים במסגרת ארגון נהגי האוטובוסים. ההכשרות המקצועיות מסוג זה המוענקות לנהגי האוטובוסים ולנציגי וועדי הנהגים מקדמים את מעמדו של נהג האוטובוס בישראל.


יום העיון נפתח בתשע בבוקר בהתכנסות במדשאות מלון כפר המכביה ובדברי ברכה מישראל גנון יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים העושה ימים כלילות לטובת הנהגים בפרט והענף בכלל. בדבריו בירך את הנהגים על השתתפותם בכנס המקצועי. הכנס מהווה פריצת דרך בכל נושא ההכשרות המקצועיות של הנהגים ובפרט בהכנת וועדי העובדים למשא ומתן מול החברות וכן מעניק ייעוץ בניהול וועדי עובדים ועמידה על הזכויות המגיעות להם. אנחנו נמשיך במתן הכשרות מקצועיות לבעלי תפקידים משמעותיים בארגון הנהגים ובוועדי העובדים.


הכנס החל בדברי פתיחה של יו"ר הסתדרות לאומית, יואב שמחי ולאחריו נאם מר ששי שדה יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית. בדבריו עמד על הגדילה במספר העובדים בפרט וארגוני העובדים בכלל החברים במסגרת ההסתדרות הלאומית. כמו כן, הזכיר בדבריו את ההסכם החדש של ועד עובדי אפיקים בראשות היו"ר יוני קריספין שנחתם רק לאחרונה ועל תהליך המשא ומתן תוך הכוונה ויעוץ מההסתדרות הלאומית.


בסיום דבריו הזמין את גברת שפי זילברשטיין מומחית ביעוץ פנסיוני שהרחיבה בהסברים ובעצות מעשיות לצד מצגת שהנגישה את הסעיפים הקטנים בפנסיה של כולנו, כמו כן נתנה יעוץ מעשי איך לקרוא את דוחות הביטוח השנתיים. לקראת סוף ההרצאה ביקשה ממשתתפי הכנס להעלות שאלות תוך שהיא נותנת תשובות. בסיום דבריה פנתה לוועדי העובדים "תעשו פעם בשנה בדיקה כללית אצל כל העובדים ותייעצו להם מה לעשות מכיוון שבמרבית הפעמים כשיש תקלה אצל אחד בדרך כלל זה תקלה רוחבית".


לאחר הפסקה קצרה להתרעננות בבר העוגות והשתייה החמה והקרה עלה לדבר עו"ד בינימין ( בינו) טואף, יועץ המשפטי של ההסתדרות הלאומית ומומחה ליישוב סכסוכים בכלל ובוועדי עובדים בפרט, ומי שמלווה את ארגון נהגי האוטובוסים בשימועים ובתחום יחסי העבודה. בדבריו עמד על היתרונות בגישור על פני הליכה לבית משפט ולבתי דין לעבודה. כמו כן, הרחיב בסוגי הפתרונות השונים הקיימים בישוב סכסוכים ובכלים מעשיים איך ניגשים לבוררות. הוא הדגיש מתי עדיף ללכת לבית הדין לעבודה בסיום דבריו פנה לוועדי העובדים והמליץ שתמיד כדיי לנסות קודם גישור ובוררות על פני הליכה לבית משפט.


אחרון המרצים היה מר ישראל מליחי, יועץ אסטרטגי המתמחה בניהול משא ומתן, בדבריו הרחיב על סוגי המשא ומתן וכן על השיטות השונות המסייעות בהליך המשא ומתן כמו כן נתן עצות מעשיות איך ומתי כדי לגשת לדרוש העלאה בשכר וכן כלים שיעזרו לוועדי העובדים להוציא את המיטב במהלך המשא ומתן.


בסיום יום העיון התכנסו משתתפי הכנס לארוחת צהרים משותפת במסעדה של מלון כפר המכביה. משתתפי הכנס ציינו את האווירה הנחמדה לצד הרצאות מקצועיות ויעילות שהעשירו אותם רבות תוך שהם מודים לארגון נהגי האוטובוסים ולהסתדרות הלאומית על קיומו של כנס כזה.

כנס הכשרת ועדי עובדים מפגש רביעי