התקשרו אלינולעמוד הפייסבוקדואל

כל נהג נמצא בסכנת פיטורים!

כל נהג נמצא בסכנת פיטורים

[10.7.2018, 20:00]

מאת אליה חבר

היום (יום ג', 10.7.18) בשעות הבוקר, התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על הולכת רגל שנפגעה מאוטובוס, ברחוב נחום בכניסה למתחם תחנה מרכזית בחיפה.

חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו על אישה כבת 65 ללא סימני חיים, עם פגיעה רב מערכתית, לצערנו מותה נקבע במקום.

מקרים כאלה לצערנו קורים ויקרו בכל יום, ברוב במקרים נהגי האוטובוסים אינם אשמים כלל, אולם נהג אוטובוס המעורב בסיטואציה כזו, אינו מודע לזכויות העומדות לרשותו, ולכן רבים הם הפעמים שנהגים ניזוקו ונתבעו כספית, ונשלל רשיונם וכתוצאה מזה פוטרו ממקום עבודתם על לא עוול בכפם !!!

מקרים אלו נובעים בעיקר מחוסר ידע של הנהג וכן מלחץ המופנה אליו מהחברה בה עובד לקחת אחריות ובלבד ששם החברה לא יפגע וינזק ...לעיתים לחצים אלו מלווים באיומים שיפוטר ממקום עבודתו ופעמים רבות איומים אלו הופכים למעשים.

ישראל גנון יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים, אמר בתגובה לאירוע היום, שבימים אלו הארגון מוציא לפועל את אחת המטרות העיקריות של ארגון נהגי האוטובוסים, וזה להעמיד סיוע משפטי של עורכי דין המתמחים בתעבורה שיסובסד על ידי ארגון הנהגים על מנת שיתן מענה בשעת הצורך ובאופן מיידי לנהגי האוטבוסים, ובכך יסייעו לנהגים רבים ויצילו אותם משלילת הרשיון, מפיטורים ומתביעות משפטיות.

עקב האירוע שהיה היום פנינו לעורך דין, מתן קניג המתמחה בתעבורה על מנת לחדד את הנהלים וכך אמר:

"כאשר שוטר / בוחן תנועה ניגש אליך מיד לאחר התאונה, מטרתו היא לא לעזור לך, אלא לסיים את החקירה במהירות. גרסה ראשונית זו, שמבחינתך, "חסרת משמעות" היא "אם כל הראיות" במשפטך ומה שעלול לפגוע בעתיד בקו ההגנה המשפטי שלך.

בעת תאונה, אל תאמר דבר ואל תשיב על שום שאלה. כל שתאמר עלול לשמש כנגדך במשפט. דרוש כי רצונך להיוועץ עם עורך דין - הן פיזי והן טלפוני - בטרם תשיב על שאלה כלשהי. זו זכותך!" 

*האמור לעיל אינו בגדר ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי וכן אינו מהווה טיפול משפטי מכל סוג שהוא.

נדב תיעוד מבצעי מדא