התקשרו אלינולעמוד הפייסבוקדואל

המהפכה כבר כאן - שיפור התנאים של נהגי טיולי גילי

המהפכה כבר כאן - שיפור התנאים של נהגי טיולי גילי

[17.7.2018, 11:00]

ערך: ד.א.ד

בשורה משמחת לכלל הנהגים בישראל, חודש וחצי בלבד לאחר חתימתו של שר העבודה והרווחה, חיים כץ, על צו ההרחבה בענף ההיסעים, נהגי חברת ההיסעים טיולי גילי תוך ליווי וסיוע מארגון נהגי האוטובוסים בראשות ישראל גנון וההסתדרות הלאומית שבתוכה מאוגדים הנהגים, הגיעו הצדדים להבנות ולהסכם המשפר את תנאיהם ומקדם את מעמד נהגי ההיסעים לנהגי קווי השירות.

ההסכם ההיסטורי מבטל את נושא הפיצול, ובעקבות כך יקבלו הנהגים את שכרם באופן רצוף במהלך היום ללא קשר לזמני המתנה או הפסקה.

כמו כן ההסכם החדש מחייב את חברת ההיסעים לתת לנהגים תנאים סוציאליים מלאים הכוללים פנסיה משופרת וקרן השתלמות וקופת רווחה וכן יהנו הנהגים מחברות בארגון המקצועי של נהגי האוטובוסים בישראל.

מיד לאחר ההסכם, שראל הרשקו, יו"ר וועד העובדים בטיולי גילי, אמר לחדשות הנהגים: "היום עשינו היסטוריה, הוכחנו כי אפשר להגיע ולחתום על הסכם המשפר את תנאי הנהגים ללא איומים וללא הפרעה לעבודה השוטפת. תודה להנהלת החברה על הנכונות לשפר ולקדם את נהגי גילי והכל מתווך חוויה והרגשה משפחתית, ותודה לצוות המקצועי והאדיב של ההסתדרות הלאומית וארגון נהגי האוטובוסים שליווה אותנו בחודשים האחרונים וכמובן תודה לכל עשרות הנהגים על הסבלנות והעמידה האיתנה לאורך המו"מ".

ישראל גנון יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מסר את תגובתו לחדשות הנהגים: "אני מברך את נהגי חברת טיולי גילי ואת וועד העובדים על החתימה ההיסטורית, הסכם זה מהווה הוכחה כי גם לנהגי ההיסעים מגיע רווחה ומקצועיות לא פחות משאר הנהגים במדינה, ואנחנו מקווים ששאר נהגי האוטובוסים בחברות ההיסעים יצטרפו לארגון ויזכו לליווי ותמיכה בנושא זה וכן בשאר ההסכמים שבפתח".

כמו כן קיבלנו את תגובתו של אברהם קקון מההסתדרות הלאומית ומי שליווה את וועד העובדים בהסכם: "יום מרגש ומיוחד לנהגי גילי, ההסתדרות הלאומית תסייע ותלווה את חבריה עד לקבלת תנאים הוגנים ונאותים בעבודתם".

בעצה ובסיוע ההסתדרות הלאומית וארגון נהגי האוטובוסים, ההסכם נחתם לתקופה של שנה וחצי, מה שמצביע על הדינמיות של הענף והשיפור והשינויים שבדרך, הסכם לתקופה כזאת מועילה לנהגים ודואגת ששכרם ישתפר מעת לעת עפ"י הביקוש בענף ולא ייקבע לארבע שנים או אפילו ליותר כפי שראינו בהסכמים שונים בענף.

  • חתימה על הסכם בין חברת טיולי גילי וההסתדרות הלאומית וארגון נהגי האוטובוסים
  • שראל הרשקו, יו”ר ועד עובדי טיולי גילי