התקשרו אלינולעמוד הפייסבוקדואל

נהגי האוטובוסים בנתב"ג מאיימים בשביתה

נהגי האוטובוסים בנתב"ג מאיימים בשביתה

[22.7.2018, 10:30]

מאת אליה חבר

שביתה בשיא עונת התיירות? נהגי האוטובוסים המשרתים את ציבור הנוסעים המגיעים לנתב"ג מוחים על תנאי העסקה והשכר הנמוך, בעוד שהשכר לנהגים בענף התחבורה הציבורית מתייצב סביב 44 ש"ח לשעה, הם מקבלים שכר הנמוך משמעותית כ 32 ₪ לשעת עבודה. העבודה שלהם היא 24/7 ובמשמרות ולכן אין סיבה ששכרם לא יושווה לפחות לשכר נהגי התחבורה הציבורית.

ביום ראשון (16.7.18) החלו פגישות בשטח בין הנהגים בנתב"ג להסתדרות הלאומית וארגון נהגי האוטובוסים, על מנת שההסתדרות תסייע בידם במחאתם להשוואת שכרם לכלל הנהגים בתחבורה הציבורית. במידה ולא יושווה שכרם יאלצו העובדים לדרוש סכסוך עבודה ובמידת הצורך גם להגיע להשבתה. יש לציין שמדובר על חודש אוגוסט - שיא הפעילות בשדה התעופה, דבר שיגרום לשיבושים ולעיכובים נרחבים בנתב"ג וישפיע על איכות ושירות הנוסעים.

יואב, נהג אוטובוס בנתב"ג, אומר לחדשות הנהגים: "אנחנו עובדים סביב השעון בקווים שאורכים כ40 דקות, לפעמים קו לאחר קו ללא הפסקה, מסיעים את ציבור הנוסעים מורידים אותם אוספים בתחנות ובזמנים שהרשות קובעת בתחנות קבועות ברחבי השדה. האוטובוסים שלנו חלקם מפרקיות וכולם מורשים להסעת נוסעים בשכר כך שאין כל הבדל בינינו לבין נהגי התחבורה הציבורית ברחבי הארץ. אנחנו לא נסכים להבדלי שכר, אנחנו לא סוג ג' ואנחנו דורשים מרשות שדות התעופה להתערב מייד בנושא השכר ולהשוות את תנאינו לנהגי התחבורה הציבורית ברחבי המדינה".

מכתב שנשלח מהנהלת החברה לרשות שדות התעופה

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים, אומר בתגובה: "מחאת נהגי תורבוס בנתב"ג היא מחאתם של 10,000 נהגי ההסעים המסיעים את ילדינו וחיילנו מידי יום ויום, חייבים לפרק את ההפרדה בינם לבין נהגי האוטובוסים בקווי השירות ולפעול להשוואת התנאים והזכויות שלהם. הארגון עומד לצידם של נהגי ההסעים ויפעל לקידום מעמדם של נהגי ההסעים ברחבי הארץ.

אברהם קקון מהסתדרות הלאומית המלווה את נהגי תורבוס במו"מ להסכם הקיבוצי אומר לכתבינו כי ההסתדרות הלאומית תמשיך ללוות ולדאוג לנהגי ההסעים במאבקם לשיפור תנאי העסקתם ותעמוד לצידם בכל דרך אפשרית וצודקת.

שאטל בנתב