התקשרו אלינולעמוד הפייסבוקדואל

מהו השכר של נהג אוטובוס בישראל?

מהו השכר של נהג אוטובוס בישראל?

[29.7.2018, 17:00]

מאת אליה חבר

ארגון נהגי האוטובוסים ליקט עבורכם נהגי האוטובוסים, את השכר השעתי של נהג אוטובוס אותו פרסמו חברות האוטובוסים השונות:

חברת אגד מפרסמת שהיא משלמת שכר שעתי של 43.5 ש"ח לשעת עבודה ובנוסף צבירת וותק החל מהשנה השישית ועוד רשימת הטבות, אולם ההסכם בתנאי העסקה הנ"ל עדיין צריך לקבל את אישור משרד האוצר.

חברת דן העלתה את השכר השעתי הנהגים ל 44 ש"ח בהסכם לחמש שנים.

גם חברת מטרופולין מפרסמת שכר שעתי זהה ל-44 ש"ח.

חברת אגד תעבורה וסופרבוס הסכימו על העלאת השכר השעתי ל-43 ש"ח אך זה כפוף לאישור האוצר שעדיין לא הגיע.

חברת דן בדרום הארץ העלתה את השכר השעתי של הנהגים ל-41 ש"ח ול-43 במידה והאוצר יאשר את ההסכמים.

לעומת החברות המוצגות מעלה, חברת קווים וחברת אפיקים הגיעו בסיוע ההסתדרות הלאומית וארגון נהגי האוטובוסים להסכמה על שכר שעתי של 43 ש"ח ללא התניה ממשרד האוצר והתחבורה וללא קשר להליך המו"מ שמתנהל בימים אלו על שיפור התנאים בנוסף לשכר.

הרחק מאחור משתרכים נהגי ההיסעים עם הסכמים לא מציאותיים עם שכר של 30-33 ש"ח לשעה יוצא ששכרם קרוב יותר לשכר המינימום השעתי (שעומד כיום על 28.5) מאשר לנהגי התחבורה הציבורית ההיסעים העוסקים באותו מקצוע.

ישראל גנון יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים אומר לחדשות הנהגים: "לפני כשנתיים המליצה וועדת הכלכלה בכנסת על שכר ראוי לנהגי אוטובוסים בערך של 50 ש"ח לשעה, אולם מאז עברו שנתיים והשכר וההמלצות נותרו הרבה מרחוק, ובנוסף לסחבת המתמשכת של משרד האוצר, לצערנו נחתם בחודשים האחרונים  הסכם ענפי בהיסעים שמקבע את שכרם של 10,000 נהגים לשכר שעתי  הקרוב יותר לשכר המינימום מאשר לשכר החברות הגדולות כפי שהיה ראוי להיעשות".

ביחד אנחנו חזקים!
שתפו כדי שכולם ידעו, שכר הנהגים עולה, וזו רק ההתחלה!

כמו כן קיבלנו את תגובתו של יוני קריספין יו"ר וועד עובדי אפיקים: "צר לי על שזירזו  ועדים מסוימים לחתום מהר על הסכמים שכובלים את הנהגים לאופק של 3 שנים ויותר. הרי ברור לכולם שמאז מכרז השרון שכר הנהגים יעלה, בעקבות המצוקה שהעלנו והלחץ שהפעלנו בוועדות השונות בכנסת ובתקשורת ושנמשיך להפעיל עד שיעלה שכר הנהגים ומעמדו של הנהג  וכל זה מתוך אמונה שלנהג אוטובוס מגיע שכר ראוי והכרה במקצוע ולכן צר לי שאמרו לוועדים מסוימים שהם צריכים לוותר על דברים על מנת לקבל מה שהיה שמגיע להם בלי לוותר, וכל זה נבע מהעובדה שאותם וועדים לא היו מחוברים לשאר הוועדים ולא קראו את המפה ולכן הצליחו להוליך אותם שולל.

אני קורא לכל הוועדים להיות מאוגדים ולשתף פעולה עם הארגון המקצועי  כוחנו באחדותנו בברכת תודה  לארגון נהגי האוטובוסים שעוקב אחרי כל מהלך בשטח ולא נותן לבעלי עניין למכור ולעשוק את הנהגים .

אני שמח שבחברות שהיו מאוגדות קיבלו את השכר ללא שום ויתורים ובנוסף פועלים בימים אלו אף לשפר מעבר לכך".

דורשים שכר ראוי לנהגים