התקשרו אלינולעמוד הפייסבוקדואל

מי אחראי על ביטחון ילדינו בהסעות?

מי אחראי על ביטחון ילדינו בהסעות?

[6.8.2018, 12:00]

מאת אליה חבר

בחודש אוגוסט ילדינו בחופשה מהלימודים אך בוועדות המכרזים ובמחלקות העוסקות בשיבוץ חברות ההסעות ברשויות המוניציפליות ברחבי הארץ, התכוננות רבה לקראת ההכנות לשנת הלימודים הבאה.

ב-1 לספטמבר כרבע מליון מילדי ישראל ינועו במערך של הסעות מביתם בדרכם לבתי הספר ולגנים, ושוב בשעות הצהריים עם סיום יום הלימודים יעשו את הדרך חזרה לביתם. ההערכה היא כי כחמישית מהתלמידים במוסדות החינוך הרשמיים בישראל מגיעים לבתי הספר בהסעות. באזורים כפריים, קיבוצים ומושבים כמעט 90% מהתלמידים נוסעים בהסעות.

מדי שנה נפגעים ילדים שהוסעו ברכבי הסעות. מספר תאונות הדרכים בהן מעורבים רכבי הסעות נמצא במגמת עליה, כמו כן מרבית הילדים נפגעו בתוך רכב ההסעות עקב נהיגה בלתי בטוחה של הנהג וחלקם נפגעו מרכבים חולפים, במקרים בודדים נתפסו עברייני מין מורשעים ששימשו כנהגי הסעות, במקביל פורסמו מקרים בהם ילדי ההסעות הציקו והתנהגו באלימות כלפיי הנהג הן פיזית והן מילולית.

מה נדרש מנהג מקצועי שרוצה לעסוק בהסעת ילדים?

  • כדי שהסעת ילדים תבוצע באופן חוקי, נדרש רישיון נהיגה מתאים להסעת נוסעים.
  • רכב מתאים שמכיל את כמות הנוסעים המוגדרת בתנאי רישיון הרכב, וברישיון הרכב מצויין מפורשות "מורשה להסיע ילדים"
  • וכן ביטוח מתאים, הכולל הרחבה להסעה בשכר (בביטוח חובה ובביטוח המקיף). 
  • בנוסף, על חברת ההסעות לעמוד בהוראות החוק למניעת העסקת עברייני מין. הנהג חייב להמציא תעודת יושר פעם ב- 5 שנים.

האם חברות ההסעות מעסיקות רק נהגים העומדים בדרישות הנ"ל?
לצערנו שיעור הנהגים העובדים כנהגי הסעות של ילדינו ללא רשיון מורשה להסעת ילדים כפי שמחייב החוק גדל !
דבר המביא לנהגים לא מקצועיים, ובעקבות כך ילדינו לא בטוחים בנסיעתם.
בנוסף גם נהגים שכן מורשים להסיע ילדים פעמים רבות סובלים מחוסר מקצועיות, חייבים לדאוג להכשרות שוטפות בנושא לא ייתכן שהכשרה של שלוש שעות לפני 10 שנים תענה על הציפיות.

מה ניתן לעשות בכדי שילדינו ייסעו לבית הספר בביטחון מוחלט?

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הכינה ערכה מסודרת ובה המלצות ודרכי התמודדות על מנת שילדינו יסעו בביטחון, אחת ההמלצות העיקריות היא לתת הכשרה באופן קבוע לנהגים המורשים להסעת ילדים ולעוסקים בכך.
ההכשרה תעניק כלים מקצועיים לנהג הן בפן המעשי של נהיגה בטוחה יותר והן בפן החינוכי והאחריות שצריכה להיות לנהג מתוקף תפקידו כנהג ילדים.
ארגון נהגי האטובוסים לקח על עצמו לתת את אותם הכשרות בעלות מסובסדת על מנת שילדינו יסעו בדרך הבטוחה ביותר על ידי הנהג המקצועי ביותר וכן להכשיר אותו בכלים חינוכיים להתמודדות עם ילדים ונוער שאינו מתנהג כיאות.

אנו פונים מכאן לרשויות המונציפאליות ולוועדי ההורים ולקציני הבטיחות לקחת אחריות ולעשות את המירב בכדי להכשיר את הנהגים על מנת שילדינו יסעו בביטחון מוחלט, וביתר שאת האחריות נופלת על הרשיות השונות היות והן מסבסדות את עלות ההסעות יש בכוחם לקבוע תנאי סף לחברות ההסעים הרוצות לזכות במכרזים של הסעות תלמידי בית הספר, למשל הכשרה מקצועית חובה על בסיס קבוע לאותם נהגים.

מכאן המקום לפנות לשר התחבורה, מר ישראל כץ ולחברי הכנסת לעגן בחוק את נושא ההכשרות המקצועיות לנהגי הסעות ילדים. אנו רוצים לילדינו את הטוב ביותר, אסור שמקרים של תאונות הנובעות מחוסר מקצועיות וכן עבירות מין לצד אלימות של בני הנוער כלפיי הנהג  לא ישנו ויחזרו.

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האטובוסים אומר לחדשות הנהגים: "אנחנו במסגרת הארגון מעניקים לנהגים חברי הארגון בתיאום עם המעסיקים הכשרות שוטפות בנושא הסעות ילדים, וכל זה בכדי למנוע מקרים של נהגים בלתי מקצועיים בפרט כשזה נוגע לילדינו. אני שמח לבשר לנהגים שהצלחנו להוזיל את עלויות ההכשרה ולסבסד לנהגים הרוצים ליטול חלק בהכשרות. אני יוצא בקריאה לחייב את נהגי ההסעות בהכשרות ראויות למקצוע. כמו כן, כאן המקום לפנות לוועדי ההורים ולרשיות המקומיות לתת יד אחת שאותן הכשרות יהוו תנאי סף בהעסקת נהגי הסעות ילדינו, אל לנו להקל ראש בזה. כמו כן אני פונה לבתי הספר ולוועדי ההורים לקיים הדרכות לתלמידי בית הספר להתנהגות נאותה במהלך הנסיעה".

קיבלנו גם את תגובתו של ארז קיטה, מנכ״ל עמותת אור ירוק: ״נהגי אוטובוסים מסיעים בכל יום עשרות אלפי ילדים ולכן חייבים לטפח ולוודא כי הנהגים יעברו הכשרות מקצועיות כדי לשפר את איכות הנהיגה ולשמור על חיי ילדינו. חייבים להפוך את מערך הסעת הילדים לבטוח יותר כזה שיתן שקט להורים ששולחים את הילדים בכל יום אל מוסדות החינוך״.

מה מקבל הנהג העובר הכשרה בנושא?

בנוסף לידע המקצועי לנהיגה בטוחה יותר ולכלים החינוכיים שיעזרו לו להתמודד עם התנהגות לא נאותה של ילדים ונוער. הנהג מקבל גיבוי משפטי ומקצועי וייחשב למבוטח במקרים בהם חס ושלום יעמוד בפני תביעה משפטית מכיוון שעבר הכשרה בנושא, זאת בנוסף לביקוש הגדול שיהיה לו עקב ההכשרות שעבר.

כמו כן, על חברות ההסעות לוודא שנהגיה עומדים בכל התנאים ושיש להם את כל האישורים המתאימים, וכמובן לוודא שהרכב עומד בכל התנאים (שילוט בחלק האחורי של הרכב ובו נאמר "הסעת ילדים", הצמדת שלט ברור לעניין יעדי הנסיעה, התקנת פנסי איתות מהבהבים כדי להתריע מפני נהגים אחרים על המצאות ילדים ברכב ועוד). 

עוד בנושא אחריות של חברות ההסעות יתפרסם בכתבה הבאה.