התקשרו אלינולעמוד הפייסבוקדואל

ארגון נהגי האוטובוסים מאחל לכם שנה טובה

ארגון נהגי האוטובוסים מאחל לכם שנה טובה

[30.8.2018, 15:30]

מאת אליה חבר

אתמול (29.8) בשעות הערב, נאספו עשרות נציגי הוועדים ונציגי חברות האוטובוסים בישראל להרמת כוסית לרגל השנה החדשה, במרכז אירועים נומה במגדלי ב.ס.ר בני ברק. האירוע התקיים בחסות ארגון נהגי האוטובוסים בישראל. במהלך האירוע הובא סקירה על פעילות הארגון לקידום מעמד הנהג בישראל, באירוע השתתפו נציגי הארגונים העובדים בשת"פ מלא עם ארגון נהגי האוטובוסים.

בחלקו הראשון של הערב הזמין מנחה הערב, ישראל מליחי, המלווה את הארגון בייעוץ ומיתוג את האורחים להנות מבופה יוקרתי ומושקע תוך שיחות חברתיות של האחד עם השני. לאחר מכן הוזמנו משתתפי הערב לחלק השני והמקצועי בו שמעו תכנים מקצועיים וכן סקירה על פעילויות הארגון השונות לקידום מעמד הנהג בישראל.

מנחה הערב, ישראל מליחי, הזמין את ראשון הדוברים, מר יוני קריספין, יו"ר וועד עובדי חברת אפיקים שפתח את דבריו בשבחים ומחמאות לארגון נהגי האוטובוסים באומרו שבשנה האחרונה התקדם מעמד הנהג בישראל בצורה מדהימה מה שלא התקדם במשך 70 שנה, זאת בזכות ההתאגדות לארגון אחד שמאגד בתוכו את כלל הנהגים. בהמשך דבריו הרחיב על ההסכם ההיסטורי שנחתם השבוע עם חברת אפיקים ועל הקו שהנחה אותם כנציגי העובדים לדאוג לכמה שיותר עובדים מבחינת קידום ומבחינה כלכלית וסוציאלית. בהסכם הם שמו דגש על הפן המשפחתי, בזמני חופשה יוכפל השכר לנהג וכ"ו. בדבריו נתן דגש על הסעיף ההיסטורי שהוכנס להסכם שבו 1200 נהגי חברת אפיקים יעברו הכשרות מקצועיות. בסיום דבריו ציינו רבים ממשתתפי הערב את הלהט והתשוקה שבדבריו שבה ממקום מקדם ואמיתי לטובת קידום מעמד הנהג בישראל.

ד"ר אריה חממי שמכהן כיו"ר ועידת ישראל לתחבורה הדגיש את חשיבות הארגון בדרך להכרה מקצועית. בדבריו ציין כי האינטרס של מדינת ישראל הינו לקדם את מעמדו של הנהג הישראלי מכיוון שתחבורה ציבורית טובה חוסכת למדינת ישראל מיליארדים מידי שנה. כמו כן, ציטט את דברי שר התחבורה מר ישראל כץ שאמר כמה פעמים שחייבים נהג מקצועי בישראל.

מר שמעון סודאי, יו"ר איגוד קציני הבטיחות הוסיף כי ישנה חשיבות לשת"פ בין ארגונים מקצועיים והמאבק בתאונות הדרכים ובטיחות הנהגים. בדבריו הרחיב על האינטרס המשותף לקדם את מעמד הנהג בישראל, וכן נתן עצות מעשיות לטובת איגוד הנהגים .

טל עירון מדריך סימולטור של אוטובוסים דיבר על חשיבות ההדרכות ע"י סימולטור להפיכת הנהגים למקצועיים יותר ובטיחותיים יותר.

לסיום הציג ישראל גנון יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מצגת הסוקרת כ40 הישגים שהארגון עמד בהם במהלך השנה שחלפה. בין היתר ההבנה והצורך בהכשרות מקצועיות והפיכת הנהגים מטובים למצוינים, העמדת יעוץ משפטי קבוע לטובת הנהגים, שת"פ עם ארגוני תעבורה ובטיחות שונים. בהמשך דבריו סקר את היעדים של הארגון לקראת השנה החדשה, כמו כן הרחיב על תקנת התחבורה הבעייתית 168 בהציגו את הפרשנות המשפטית שארגון נהגי האוטובוסים עומד מאחוריה.

בסיום הערב נשארו רבים ממשתפי הערב לדון ולדבר עם הדוברים, תוך שהם מציינים את האווירה הטובה והחיובית שהייתה במהלך הערב, ומסרו את תודתם לצוות ארגון נהגי האוטובוסים וליושב בראשם ישראל גנון.

הרמת כוסית לרגל ראש השנה