התקשרו אלינולעמוד הפייסבוקדואל

סכנת חיים בהסעות התלמידים

סכנת חיים בהסעות התלמידים

[20.05.2020 11:00]

בארגון נהגי האוטובוסים מזהירים בפני סכנה של ממש בכל נושא הסעות וקווי תלמידים.

יש מספר הנחיות מובילות שדי בהם בכדי להבין את חוסר הבהירות בכל נושא הבטיחות והאחריות על הילדים בזמן נסיעתם באוטובוסים למוסדות החינוך וחזרה לביתם.
באישור הפעלת קווי התלמידים ללא הגבלת מספר הנוסעים: מדינת ישראל קבעה בתקנות תעבורה כי אוטובוס המסיע תלמידים יהיה מחוייב בהתקנת אורות מהבהבים, חגורות בטיחות ומערכת שיכחת ילדים וכמובן גם בנהג עם תקן 84 המתיר לו להסיע ילדים.
אותה המדינה אישרה להפעיל קווי תלמידים ללא כל מגבלה של מספר הנוסעים כולל האפשרות בעמידה שלא נדבר על חגורות בטיחות ותקנים נוספים.

משרד החינוך הוציא הודעה בתחילת השבוע לרשויות המנוציפאליות ובו הנחיות ברורות להסעת תלמידים למוסדות החינוך וביניהם אפשר לראות כי באחריות הנהג בהסעה שאין מלווה לקבל את אישורי הבריאות של ההורים, לדאוג לחבישת המסיכות לילדים, להחזיק רשימה של ההורים האחראים, ועוד ועוד.

יש לציין את כל ההנחיות ואת הוראות הבטיחות שהן החשובות מכולם, ואת המאבק של הנהגים כל רגע ורגע בהיסחי הדעת בכביש בנסיעה, ובזמן הורדת התלמידים והרי לנו משימה בלתי אפשרית.
ארגון הנהגים ממליץ למען ביטחון ילדינו לחייב כל מוסד חינוכי לוודא את רמת הבטיחות של האוטובוסים והתאמתם לתקן 84, להציב מלווה בכל אוטובוס שמסיע תלמידים, אם קוראים לו הסעת תלמידים או קווי תלמידים.

לחצו כאן לצפייה בנוהל שפרסם משרד החינוך 

לחצו כאן לצפייה במכתב שכתב ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי התחבורה הציבורית בישראל, למשרד החינוך 

סכנת חיים בהסעות התלמידים